Girne 5 Yıldız Otelleri Rehberi

Tatil mevkiileri arasında, gerçekten en kaliteli şekilde tercihi değerlendirilebilecek olan yerlerden bir seçeneği de Kıbrıs ülkesidir. Burada pek çok şehir merkezine yakın mesafede otellerde baya kaliteli bir şekilde tatil yapılabileceğini değerlendirebilmek mümkün oluyor. Kıbrıs otel seçenekleri açısından hem türlü otellere sahip olan hem de bu otellerde maksimum derecede hizmetlerin alınabileceği gerçekten güzel bir ülkedir. bir de özellikle tutar açısından da ucuz oteller arasında konumlandırılmış olduğundan çok rahat bir şekilde söz edilmesi mümkündür. Özellikle Kıbrıs otel rezervasyon işlemleri erken zamanlarda yapıldığı görülürse, oteller için ödenecek olan tutarlar da daha az tutarlar oluyor. bu nedenlerden dolayı de Kıbrıs’ın hem kaliteli tatil hem de ucuz tatil için incelenebilecek baya önemli bir yer olduğunu belirtebilmek mümkün olacaktır.
Kıbrıs otelleri denildiği anlarda akıllara gelen kesimlerden bir seçeneği de Girne yeridir. Özellikle Kıbrıs lüks otel statüsüne uyan çokça otel ismi burada bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Merit Royal Premium Hotel & Casino’dur. Bu otel ultra her şey dahil kapsamında olarak geçmektedir. Sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve öğle yemeği seçenekleri vardır. aynı anda geç kahvaltı, diyet, vejetaryan büfe, 24 saat alkollü ve alkolsüz içecekler, odalarda minibar kapsamları bulunmaktadır. 07.00 ile 10.00 arasında kahvaltı, 10.00 ile 11.00 geç kahvaltı, 13.00 ile 15.00 öğle yemeği, 19.00 ile 21.30 akşam yemeği sunulur. Otel mevkii olarak Kervansaray noktasında bulunmaktadır. Ercan havalimanına 43 km, Girne merkeze ise 6 km yakınlıkta yer almaktadır. Aynı zamanda konumu denize sıfırdır. Denize iskeleden girilmesi mümkündür. Ücretli ve ücretsiz çok fazla verilenleri bulunmaktadır. Ücretsiz olarak boccia, buhar odası, çocuk kulübü, çocuk oyun parkı, döviz bozdurma, masa tenisi, kasa, kapalı yüzme havuzu, kablosuz internet, fitness center, mini futbol, pilates, sauna, Türk hamamı ve yoga hizmetleri bulunuyor. Ücretli olarak da araç kiralama, cilt ve vücut bakımları, çamaşırhane hizmeti, çocuk bakıcısı, doktor, güzellik merkezi, jakuzi, kuaför, kuru temizleme, market, masaj, telefon, toplantı odası hizmetleri mevcut durumdadır. Çocuklar için çocuk oyun alanları, çocuk sineması ve çocuk bakıcısı mevcuttur.

Yine Kıbrıs’ın lüks otelleri bahsi geçince akıllara gelmekte olan yerlerinden bir seçeneği de Limak Cyprus Deluxe Hotel ismi ile bilinmektedir. burada sabah, öğle ve akşam yemekleri açık büfe şeklinde verilir. Snack servsileri, zengin pastane ürünleri, gece çorbası ve aperatifler, disco avantajları vardır. 09.00 ile 02.00 saatleri arasında yerli alkollü ve alkolsüz içecekler ücretsizdir. Odalarda minibar bulunmaktadır ve her gün değişimi gerçekleştirilir. Otel ultra her şey dahil kapsamında yer almaktadır. konumuna değerlendirildiğinde Bafra bölgesindeki Gazimagosa yerinde mevcut olan bir oteldir. İskele yerinde yer alan bu otel 120.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Ercan Havalimanına 65 km, Gazimagosa merkeze 40 km, İsekele merkeze ise 25 km yakınlıktadır. Denize sıfır konumu mevcuttur. 48 metrekare büyüklüğünde aile odaları yer almaktadır. Odalarda çift ve tek olmak üzere iki türden yatak mevcut denebilir. Havuz ve plaj imkanlarına incelemesi yapıldığında açık yüzme havuzu, beach bar, havuz bar, şezlong, kapalı yüzme havuzu, özel plaj, plaj havlusu, şemsiye durumlarının mevcut olduğu görülmektedir. Ücretsiz olarak kablolu internet, kasa ve tenis hizmet seçenekleri veriliyor. Ücretli olarak da A la Carte Restaurant, bilardo, bowling, çamaşırhane, doktor, taze sıkılmış meyve suları, kuaför, masaj, motorlu su sporları, pavilion, telefon, tenis ekipmanları talep edebilmek mümkündür. Çocuklar için mini club ve oyun parkı bu verilmektedir. Aynı zamanda balayı çiftlerine özel rezervasyonlarda öncelik, romantik konsept, tatlı ve meyve tabağı, Turn Down servisi, SPA’da %20 indirim, çamaşırhane ve ücretli FB hizmetlerde %20 indirim olanağı da verilmektedir.

Özellikle erken tarihte rezervasyon işlemleri yapılacağı zamanlarda, Kıbrıs lüks oteller kapsamında incelenebilecek olan otellerden biri de Kaya Artemis Resort Hotel ismi ile bilinmektedir. bu yer ultra her şey dahil konseptindedir. Sabah, öğle ve akşam yemekleri açık büfe şeklinde sunulmaktadır. Gece çorbası, aperatifler, snack servisleri vardır. 09.00 ile 00.00 saatleri arasında yerli alkollü ve alkolsüz içecekler ücretsizdir. Odalarda minibar mevcuttur. Konum olarak incelendiğinde, 165.000 metrekarelik bir bölgeye yapıldığı görülmektedir. Gazimagosa yerindeki İskele mevkiinde konumlandırılmıştır. Ercan havalimanına 65 km, Gazimagosa’ya 32 km ve İskele merkezine de 12 km yakınlıktadır. Denize sıfır konumu yer alıyor. Ücretli ve ücretsiz seçenekleri de mevcuttur. Ücretsiz olarak basketbol, buhar odası, fitness center, futbol, kablosuz internet, kapalı yüzme havuzu, sauna, tenis, Türk hamamı hizmet seçenekleri vardır. Ücretli olarak da A la Carte Restaurant, cilt ve vücut bakımları, çamaşırhane hizmetleri, masaj, oda servisi yer almaktadır. genel bazda değerlendirilmesi yapıldığında, Kıbrıs’ın en lüks noktalarından biri olduğu oldukça rahat bir şekilde görülebilmektedir.
Konum açısından yine Bafra bölümünde konumlandırılmakta olan önemli Kıbrıs otellerinden bir ismi de Limak Cyprus Deluxe Hotel’dir. bu yer Ercan havalimanına 65 km, Magosa şehir merkezine 42 km, Girne’ye 65 km mesafesi bulunmaktadır. Denize sıfır konumu yer almaktadır. Ultra her şey dahil konseptinde yer alıyor ve sabah, öğle, akşam yemekleri açık büfe şeklindedir. Snack servisleri, çay, sahil snack bar, gece snack servis, pool bar, minibar, alkollü, alkolsüz ve bazı ithal içecekler, Türk kahvesi kapsam içindedir. Havuz ve plaj hizmetlerinde internet, masa tenisi, Türk hamamı, sauna, fitness center, kapalı havuz vardır. Ücretsiz olarak açık yüzme havuzu, bebek bakıcısı, buhar odası, çocuk kulübü, fitness center, hızlı giriş çıkış, kablosuz internet, kapalı yüzme havuzu, mama sandalyesi, masa tenisi, plaj voleybolu, sauna, tenis, Türk hamamı hizmetleri sunulmaktadır. Ücretli olarak moon arena özel, Alabora bar, disko bar, A la Carte Restaurantlar, şampanya, köpüklü şampanya, lüks Premium içkiler, şişe ve kutu içecekler, dondurma, vitamin bar, oda servisi, çamaşırhane, masaj, odalarda internet, fotokopi, telefon, bebek bakıcılığı, market, hamam bakımları, güzellik uygulamaları, sağlık hizmetleri ve çocuk bakıcısı bulunduğu söylenebilir. Çocuklara özel çocuk kulübü aktiviteleri vardır. Hafta içi 10.00 ile 17.00, hafta sonları ise 10.00 ile 23.00 saatleri arasında 4-12 yaş grubu için hizmetler sunulmaktadır.

Kıbrıs’ın her şey dahil konseptinde konumlandırılmış olan otellerinden bir seçeneği ise Salamis Bay Conti Resort Hotel’dir. Bu otelde sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği açık büfe ile verilmektedir. Geç kahvaltı, çay saati ve gece çorbası seçenekleri yer alıyor. Yerli alkollü ve alkolsüz içecekler 10.00 ile 00.00 saatleri arasında ücretsiz verilmektedir. Odalarda minibar mevcuttur. Konum olarak Gazimagosa’da bulunmaktadır. Şehir merkezine 8 km mesafesi bulunmaktadır. 65.000 metrekarelik alana kurulmuştur. Ercan Havalimanına 45 km mesafede bulunmaktadır ve denize sıfır konumu mevcuttur. Ücretli ve ücretsiz çeşitli hizmet seçenekleri vardır. Ücretsiz olarak buhar odası, fitness center, kapalı yüzme havuzu, masa tenisi, otopark, sauna Kıbrıs Kiralık Villa ve Türk hamamı sunulduğu görülmektedir. Ücretli olarak da A la Carte Restaurantlar, bebek bakıcısı, bilardo, çamaşırhane hizmeti, çocuk bakıcısı, doktor, kablosuz internet, kuaför, langırt, market, tenis ekipmanları, tenis, meyve suları, oda servisi, masaj ve Türk kahvesi hizmetleri verilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *